• ANASAYFA
 • kuru incir satın al fuys

  kuru incir satın al fuys

  kuru incir satın al deriz,

  Aydın İnciri, İncir, dutgiller familyasına dahil olan incir cinsinin içerdiği yaklaşık 800 kadar tür içinde ticari öneme sahip meyve veren tek bitkidir. Dişi ve erkek olarak ağaçları iki çeşittir. Aynı ağaç üzerinde hem dişi hem de erkek özellikli organlar bulunmamaktadır.  büyük ve çoktur, erkek ağaçlarınki ise ufak ve az meyvesi bulunmakla birlikte meyvesi yenilebilir lezzette de değildir. Fakat tozlaşma için gereklidir. Dalında kuruyan incirdir Genelde tozlaşma için pek çok dişi ağacın yakınına yalnızca bir tane erkek ağaç dikilmesi yeterlidir.  değerlerini çiçeklerinde yozlaşma olayı mazı böcekleriyle gerçekleşir. Bu olaya kaprifikasyon denir.
  Meyvelerinin besin değeri fazlaca yüksektir. Meyvelerin bileşimini %30-40 şeker, A,B,C vitaminlerini içermektedir. Aynı şekilde özellikle çocuklarda için kullanılabilen bir müshildir. Yapraklarındaki süt, "incir sütü" olarak bilinmekte olup, ciltteki siğillere karşı kullanılır. , lapa haline getirilerek yaralara karşı tedavide ilaç olarak kullanılagelmiştir.

  Vitamin ve mineral deposudur Aydın iline has bir meyve.
  Bunun yanında B vitamini Vücut hücrelerini yeniler.
  İnsan besini Kan basıncını düzenler.

  olan incir, ilin simgesi durumuna gelmiştir. Türkiye'nin ihraç ettiği incirin % 65’i Aydın’da üretilmektedir. Aydın, kaliteli incir üretimi ve kapasite üstünlüğü ile Türkiye incir üretiminde ilk sıradadır. halk arasında Çarıklar inciri olarak bilinen İncir, yetiştirme açısından . Çeşit ve üretim zenginliği ile Aydın tarımı ve ekonomisinde önemli bir yere sahiptir.

  Aydın incirinin özellikleri: Aydın ili, özellikle sahip olduğu mikro klima sebebiyle Türkiye'nin ve dünyanın en kaliteli kuru incirlerini üretmektedir. İncir vitaminlerce de çok zengindir. Taze sarı lop C vitamini açısından çok zengindir. Yine taze incirde A vitamini çok fazladır.  bakımından da zengindir.  bir kg kuru incir 2900 kalori vardır. Bir bireyin normal günlük kalorisi olan 3000 kaloriyi tek başına karşılayabilecek haldedir. Bu sebepledir ki incir özellikle ısıtıcı ve enerji kaynağı olarak büyük bir değer taşır. Kuru incirin ise vitamin değeri düşüktür.  madensel maddeler de bulunmaktadır. Aydın-İzmir arasında bulunan dağ Potasyum incirin  teşekkülünde büyük bir rol oynamaktadır. İncirin bir diğer özelliği de bağırsaklar da yumuşaklık oluşturarak kabızlığa bire birdir.  olarak tüketilemeyecek hurda incirler de hayvan yemi olarak kullanılır.
  Aydın incirinin pazarlanması: Türkiye’nin incir merkezi olan en uygun koşulları Menderes havzasında bulmuştur Aydın sınırları içerisinde 6,4 milyon incir ağacı bulunmaktadır. Yıllara göre 140 ile 170 bin ton arasında taze incir üretilmekte ve bunun büyük bir kısmı, taze incir olarak pazarlama olanağının hemen gerçekleşememesi açısından kurutulmaktadır. Aydın'ın kuru incir üretimi 34 ile 37 bin ton arasında gerçekleşmektedir. Kurutmalık incirin ticari anlamda yetiştiriciliği Aydın dağlarının her iki yöndeki yamaçlarıyla, kır-taban ve taban arazilerde yapılmaktadır. İnsan sağlığı açısından , özellikle Bu nedenle tansiyon hastalığına sahip olan meyvenin olgunlaşma dönemindeki sıcaklık, nem ve rüzgar durumu kaliteyi pozitif yönde etkilemektedir. , aflatoksindir.
  İncir, A ve C vitaminleri, kalsiyum ve potasyum içeren mükemmel bir lif ve antioksidan kaynağıdır. Genellikle taze yenirler, ancak kurutulabilir veya konserve haline getirilebilirler. Ayrıca fırınlanmış ürünlerde veya diğer yemeklerde tatlandırıcı olarak kullanılabilirler. Taze incirler narindir ve çabuk bozulur, bu nedenle çabuk tüketilmeleri gerekir. Kuru incir daha uzun süre saklanabilir.

  İncir ağaçlarının yetiştirilmesi kolaydır ve fazla bakım gerektirmez. Çeşitli toprak türlerini tolere ederler ve zeminde veya kaplarda iyi çalışırlar. Bir kez kurulduklarında kuraklığa dayanıklıdırlar, ancak büyüme mevsimi boyunca düzenli su verilirse daha fazla meyve verirler. İncir ağaçları tam güneşte veya kısmi gölgede yetiştirilebilir. Budama gereksinimleri küçüktür, ancak olgun ağacınızın çok büyümesini önlemek istiyorsanız çok önemlidir. Yumuşamaya başladıklarında incir meyvesinin olgunlaştığını anlayacaksınız.

  İncir gerçekten neredeyse mükemmel bir meyvedir ve şimdi evde kendi incir meyve ağaçlarınızla tadını çıkarabilirsiniz.
  İncir, gözyaşı damlasını andıran eşsiz bir meyvedir. Yüzlerce minik tohumla dolu ve yenilebilir mor veya yeşil bir kabuğa sahipler. Meyvenin eti pembedir ve hafif, tatlı bir tada sahiptir. İncirin bilimsel adı Ficus carica'dır.

  İncir - ve yaprakları - besinlerle doludur ve çeşitli potansiyel sağlık yararları sunar. Sağlıklı sindirimi teşvik edebilir, kalp hastalığı riskinizi azaltabilir ve kan şekeri seviyenizi yönetmenize yardımcı olabilirler.

  Bu makale, incirleri, beslenmeleri, yararları ve olumsuz yanları ile birlikte diyetinize nasıl ekleyeceğiniz dahil olmak üzere gözden geçirmektedir.

  https://www.bozodganfigs.com/kuru-incir-satin-al-5446757.html uyuşturucu madde ticareti yargıtay

  https://www.nazzeytin.com/kuru-incir-satin-al-745744.html

  https://w1.nazincir.com/kuru-incir-satin-al-766782345.html

  https://ceviz.nazincir.com/kuru-incir-satin-al-2546456.html

  https://www.ankara.legal/kuru-incir-satin-al-fuys-346546.html